Czy catering dietetyczny odchudza?

16/03/2023

Autorka: Natalia Morawska

dietetyczka kliniczna z TIM Catering

Zastanawiasz się, czy catering dietetyczny odchudza? Mamy na to prostą odpowiedź: oczywiście, że tak! Z tego artykułu dowiesz się, m.in. ile można schudnąć na diecie pudełkowej, jaki powinien być odpowiedni deficyt kaloryczny na diecie redukcyjnej oraz dlaczego w czasie swojej przygody z odchudzaniem warto wybrać naszą dietę Slim.

Odchudzanie na diecie pudełkowej

Na diecie pudełkowej da się schudnąć! Kluczowy jest tutaj jednak deficyt kaloryczny — nie może on być ani zbyt duży, ani zbyt mały w stosunku do naszego zapotrzebowania kalorycznego. Z reguły przyjmuje się, że powinien on wynosić 500-1000 kcal względem naszego całkowitego zapotrzebowania kalorycznego (w zależności od naszej wyjściowej masy ciała) [1]. Odpowiednio dobrany deficyt pozwoli nam na stopniową i zdrową redukcję wagi.

Należy także pamiętać, by wybrana przez nas dieta redukcyjna była dietą odpowiednio zbilansowaną, dostosowaną do naszych potrzeb i obfitującą w różnorodne produkty. Takie też są diety w naszym cateringu! W naszej ofercie mamy aż 13 zbilansowanych diet, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie!

Catering dietetyczny — ile można schudnąć?

Catering dietetyczny — ile można schudnąć?

To zależy! Powszechnie przyjmuje się, że prawidłowo przeprowadzony proces redukcji masy ciała powinien skutkować średnią tygodniową utratą wagi wynoszącą od 0.5 kg do 1 kg [1]. W przeciwnym razie bardzo łatwo można doprowadzić do tzw. efektu „jojo”, czyli powrotu do masy ciała sprzed okresu odchudzania.

Pamiętajmy też o tym, że u każdego z nas proces redukcji masy ciała może przebiegać w różnym tempie, a dodatkowo na naszą masę ciała wpływać mogą m.in.: obecność treści pokarmowej w przewodzie pokarmowym, ilość wypitych płynów, czy cykl miesiączkowy u kobiet. W związku, z czym nie zawsze nagle pojawiający się dodatkowy kilogram na wadze w czasie procesu odchudzania musi oznaczać, że przytyliśmy. Może to być np. jeszcze niestrawiona przez nasz układ pokarmowy treść jelitowa.

Doradzając klientom naszego cateringu, którzy chcą schudnąć, zawsze staramy się dobrać ich deficyt kaloryczny, tak by odchudzanie przebiegło w zdrowy i stopniowy sposób, minimalizując ryzyko wystąpienia wyżej wspomnianego efektu „jojo”. Jeżeli masz problem
z doborem odpowiedniego deficytu kalorycznego, skontaktuj się z nami, a chętnie pomożemy dobrać Ci odpowiednią kaloryczność Twojej diety.

Dieta odchudzająca w TIM Catering — dieta Slim

Tak jak ustaliliśmy w poprzednich akapitach, kluczowy w procesie odchudzania jest deficyt kaloryczny. Jednak istnieją również inne czynniki, które mogą wpływać korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie w czasie procesu odchudzania. Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom, w naszym TIMie przygotowaliśmy dietę w wariancie Slim, która
niewątpliwie ułatwi Ci proces redukcji masy ciała.

Dlaczego warto stosować dietę Slim od TIM Catering w czasie odchudzania?

  • Zawiera ona w swoim składzie pełnoziarniste produkty zbożowe oraz warzywa
    i owoce, które zawierają błonnik pokarmowy, korzystnie wpływający na pracę naszych jelit oraz sytość poposiłkową.
  • Zwiększona ilość białka w tej diecie przyczynia się do dłuższej sytości poposiłkowej, przez co nie będziemy odczuwać głodu między posiłkami, a także pozytywnie wpłynie ona na nasze mięśnie i metabolizm.
  • Codziennie w naszej diecie slim otrzymujesz pyszny koktajl, który dostarcza Ci wielu składników mineralnych i witamin, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

slim

Przykładowe menu dla diety Slim w TIM catering

Poniżej prezentujemy przykładowe menu w diecie Slim:

Śniadanie: Domowa granola orkiszowa z żurawiną, pestkami dyni, jogurtem naturalnym
i mandarynką

II śniadanie: Mini sałatka z pomidorkami, słonecznikiem, fetą i grissini

Obiad: Ryba pieczona w ziarnistej panierce z sezamu i słonecznika z kaszą gryczaną
z groszkiem i sosem tzatziki

Podwieczorek: Białkowy koktajl truskawkowy z pyłkiem pszczelim

Kolacja: Tortilla pełnoziarnista z szarpanym kurczakiem, sosem sweet chilli bez cukru
i warzywami

Korzystanie z cateringu dietetycznego w trakcie odchudzania może przynieść niewątpliwe korzyści w postaci m.in. zaoszczędzenia czasu przygotowania posiłków, czy delektowania się pysznymi i zbilansowanymi posiłkami. Jeżeli ty również chciałbyś skorzystać z naszej oferty, to zapraszamy do zapoznania się z pełną listą naszych diet!

Bibliografia

  1. Ostrowska, L. ”Leczenie dietetyczne otyłości – wskazówki dla lekarzy praktyków” Forum Zaburzeń Metabolicznych 2010;1(1):22-30.