Ile kosztuje dieta pudełkowa?

20/03/2023

Wpadłeś na pomysł zamawiania cateringu dietetycznego, ale zastanawiasz się ile to kosztuje? Jeżeli chcesz wiedzieć co składa się na koszt diety pudełkowej, zapraszamy do przeczytania tego artykułu!

Czy catering się opłaca?

To, czy catering dietetyczny się opłaca, zależy od tego, dlaczego chcemy go zamówić. Jeżeli nie lubisz gotować, brakuje Ci na to chęci i czasu oraz uwielbiasz próbować nowych dań, to dieta pudełkowa prawdopodobnie jest dla Ciebie! Ponadto, jeśli chcesz schudnąć, ale nie masz zamiaru poświęcać czasu na codzienne liczenie kalorii, to również warto pomyśleć o cateringu. Kolejnym wyzwaniem może być chęć przejścia na konkretny rodzaj diety np. wegetariańską czy z niskim indeksem glikemicznym. Wtedy warto, przynajmniej na początku, zaufać profesjonalistom i nie martwić się o samodzielne bilansowanie jadłospisu. Jeżeli powyższe sytuacje dotyczą Twojej osoby, to polecamy rozważyć zamówienie cateringu dietetycznego! Może się wtedy okazać, że czas zaoszczędzony na robieniu zakupów, szukaniu przepisów i gotowaniu, wynagrodzi codzienny wydatek na catering. Dodatkowo, każdego dnia dostaniesz różnorodne posiłki i nie będziesz musiał jeść przez kilka dni tego samego posiłku, jak to często bywa przy samodzielnym gotowaniu 😉

Jest też druga strona medalu, o której warto wspomnieć. Dieta pudełkowa nie jest dla wszystkich. Jeżeli uwielbiasz przygotowywać posiłki, wiele rzeczy jedzonych na mieście Ci nie smakuje lub masz na nie uczulenie, to może odpuść sobie zamawianie cateringu. Jeśli masz dużo wolnego czasu i nie chcesz wydawać więcej pieniędzy na jedzenie niż to konieczne, to również polecamy samodzielne gotowanie.

Ile kosztuje dieta pudełkowa na miesiąc?

Na to, ile kosztuje catering dietetyczny składa się wiele czynników. Najbardziej podstawowym z nich jest ilość posiłków, które zamawiamy. Często cateringi oferują dietę Office, składająca się z 3 posiłków, które można zabrać ze sobą do pracy. Taka opcja będzie tańsza niż całodzienne wyżywienie, które składa się najczęściej z 4 lub 5 dań.

Koszt diety pudełkowej determinuje też kaloryczność, którą wybierzemy. Logicznym jest, że czym nasze zapotrzebowanie energetyczne jest większe, tym będziemy musieli więcej zapłacić za catering.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na cenę cateringu jest rodzaj wybranej diety. Zazwyczaj najtańszą dietą jest dieta Standard, która nie wyklucza żadnych produktów spożywczych, w związku z tym jest najprostsza w przygotowaniu. Najdroższe diety to te specjalistyczne, które przez liczne eliminacje żywieniowe są bardzo czasochłonne w przygotowaniu. W takich dietach produkty, które składają się na danie, są zazwyczaj droższe, od ich popularnych odpowiedników np. jogurty roślinne, erytrytol, mąka bezglutenowa, keto pieczywo itp.

Jak widzisz, miesięczna cena cateringu może się znacząco różnić w zależności od tego, jaką dietę i kaloryczność wybierzemy, oraz na ile posiłków się zdecydujemy. Dochodzi też pytanie, czy chcemy otrzymywać zamówienie również w weekendy, czy tylko w dni robocze, w które mamy mniej czasu. Ponadto, ceny diety pudełkowej znacznie różnią się pomiędzy konkretnymi firmami cateringowymi.

Ile kosztuje catering dla 1 osoby?

Tani catering dietetyczny oferuje 5 posiłków już w cenie od ok. 40zł za dzień, a te najdroższe od ok.100zł dziennie. Zatem miesięczny koszt diety pudełkowej w zależności od wyboru firmy może się wahać od około 1200zł aż do 3000zł. Jest to ogromna różnica cenowa, dlatego warto dokładnie przeczytać oferty cateringów przed złożeniem zamówienia.

W TIM Catering staramy się oferować konkurencyjne ceny, utrzymując tym samym wysoką jakość naszych posiłków. Poniżej przedstawię porównanie przykładowych cen naszego cateringu dla 1 osoby.

  • Dieta Office 1000 kcal- 3 posiłki i świeży sok za 38,99 zł dziennie przy zamówieniu na 45 dni
  • Dieta Standard 1200 kcal- 5 posiłków za 46,99 zł dziennie przy zamówieniu na 30 dni.
  • Dieta Sport 2500 kcal- 5 posiłków za 63,48 zł dziennie przy zamówieniu na 30 dni.
  • Dieta Slim 1800 kcal- 5 posiłków za 59,49 zł dziennie przy zamówieniu na 30 dni.
  • Dieta Keto 2000 kcal- 4 posiłki za 65,99 zł dziennie przy zamówieniu na 30 dni.

Dieta pudełkowa cena– więcej informacji znajdziesz w naszym cenniku: https://timcatering.pl/cennik/

Ile kosztuje najtańsza dieta pudełkowa?

Zastanawiasz się jak zmniejszyć cenę cateringu pudełkowego? Z pewnością warto obserwować media społecznościowe Twojego cateringu. Na facebooku i instagramie, firmy często wstawiają informacje o bieżących kodach promocyjnych, konkursach i bonusach.

Jeżeli jeszcze nie obserwujesz naszych SM, to bardzo zachęcamy do dołączenia 🙂

Najtańsza dieta pudełkowa w naszej ofercie to dieta Office, składająca się z 3 posiłków i świeżego soku. W ofercie podstawowej możesz ją dostać już za 38,99zł dziennie (przy zamówieniu na 45 dni). Jest to oferta stworzona głównie dla osób zapracowanych, które nie chcą przez cały dzień spożywać dań z cateringu, ale cenią sobie wygodę i możliwość częściowego odciążenia od codziennych obowiązków. Zachęcamy do skorzystania z oferty TIM Catering!

dieta office tim catering