Tim catering dietetyczny Kędzierzyn Koźle

Preferujemy nocne godziny dostaw 19-06

Kędzierzyn Koźle – catering dietetyczny. Póki co do Ciebie nie dowozimy, ale stale poszerzamy naszą strefę dostaw, więc śledź informację o nowych miejscach dostaw w naszych mediach społecznościowych.

Zobacz nasze diety i znajdź coś dla siebie:

Sprawdź czy do Ciebie dowozimy

Strefa dostaw - TIM Catering pudełkowy
4.8/5

Kilka słów o tym, jak dobrym pomysłem jest catering dietetyczny Kędzierzyn Koźle

Dieta pudełkowa to hasło, które od lat pojawia się w mediach społecznościowych promujących zdrowe żywienie. Dlaczego? Co jest w niej takiego, co sprawia, że tysiące ludzi na całym świecie zaczęły z niej korzystać? By odpowiedzieć sobie na to pytanie, warto przyjrzeć się po kolei cechom takiej diety i temu, co ona oferuje. Takie informacje często można znaleźć po prostu na stronach konkretnych firm oferujących diety pudełkowe, ale warto też zaglądać na portale i blogi znanych dietetyków.

Na czym polega dieta pudełkowa Kędzierzyn Koźle

?

Diety pudełkowe to wymysł tak naprawdę ostatnich lat – ich rozpowszechnienie zawdzięczamy przede wszystkim portalom społecznościowym typu Instagram czy Facebook, gdzie każda firma cateringowa zachęca potencjalnych klientów do zakupu diety pięknymi zdjęciami kolorowych potraw oraz szczegółowym opisem zalet takiego rozwiązania. Czy warto się nią zainteresować? Wszystko zależy od naszej sytuacji, ale ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!

Każda dieta pudełkowa zapewnia nam dostęp do świeżych potraw o zbilansowanym składzie w wybrane przez nas dni. Polega to na tym, że zamawiając taki catering, zaznaczamy, w jakie dni chcemy otrzymywać posiłki i w jakiej ilości. Do wyboru zwykle jest od trzech do pięciu posiłków – w zależności od trybu życia, jaki prowadzimy. Do tego dobiera się także przedział kaloryczności oraz rodzaj diety.

Po złożeniu zamówienia, w wybranym dniu kurier dostarcza nam nasz fit catering zapakowany w wysokiej jakości pudełka, podzielone na konkretne posiłki z opisanym składem, ilością kalorii oraz czasami także makroskładnikami. Takie podejście do tematu bardzo pomaga szczególnie osobom, które dokładnie kontrolują, co jedzą. Wyjątkowo ważne jest to dla tych, którzy aktywnie uprawiają sporty czy też fitness.

Jaki jest wybór wśród diet pudełkowych Kędzierzyn Koźle

?

Każda firma oferująca catering dietetyczny zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo w ostatnich latach zwiększyła się świadomość ludzi na temat różnego rodzaju diet i filozofii jedzenia. Dlatego też w ofercie takich firm można znaleźć różne rodzaje posiłków. Oczywiście zawsze można wybrać posiłki z wariantu standard, czyli takiego, którego jedzenie może zawierać wszystkie możliwe składniki.

Jednak prócz opcji standardowej można wybierać spośród wielu innych diet. Na przykład można zamówić dietę wegetariańską (w opcji z rybami lub bez), dietę wegańską, ketogeniczną czy dietę light – z obniżoną kalorycznością. Są też posiłki dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi wymagającymi specjalistycznego potraktowania pożywienia. I tak catering pudełkowy może pojawić się w wersji dla osób cierpiących na chorobę Hashimoto czy na cukrzycę. Warto też pomyśleć o takiej diecie, jeśli cierpimy na różne alergie.

Bardzo fajne w dietach tego typu jest też to, że dają one możliwość nie tylko wyboru typu żywienia, ale także odrzucenia warzyw, owoców czy mięs konkretnego rodzaju. Jeśli na przykład nie lubimy cebuli, możemy to zaznaczyć w naszym zamówieniu i mamy gwarancję, że w żadnym z dań cebula się nie pojawi. Jest to szczególnie ważne właśnie dla alergików.

Jakie są zalety diety pudełkowej Kędzierzyn Koźle

?

Przede wszystkim jest to ogromna oszczędność czasu. Zamawiając jedzenie pudełkowe, nie musimy już codziennie jeździć na zakupy, a czas, który zwykle poświęcamy na gotowanie, możemy zainwestować w rozwój swoich zainteresowań lub w polepszenie relacji z członkami rodziny. Dodatkowo, jeżeli faktycznie decydujemy się na pełny zestaw posiłków i nie dokupujemy codziennie innych produktów, można powiedzieć, że mamy tani catering dietetyczny, który zapełnia nasze dzienne zapotrzebowanie na posiłki.

Pamiętajmy jednak, że nawet najbardziej popularna i tania dieta pudełkowa nie sprawdzi się, jeśli nie będziemy rygorystycznie podchodzili do tematu żywienia. Warto zwracać na to uwagę. Pudełka mogą zapewnić nam świetny zakres zbilansowanych składników odżywczych, jeśli tylko wybierzemy odpowiednią dla nas wersję. Warto zastanowić się nad przejściem na taki system razem z całą rodziną – żeby finansowo wyglądało to najbardziej przekonująco.

Nie tylko jednak jest to temat na długoterminowe żywienie nastawione na długofalowe efekty. Większość firm cateringowych daje możliwość złożenia zamówienia na pudełka na dowolny okres – może to być miesiąc, mogą być dwa tygodnie, ale może być też tydzień czy kilka dni. Taka dieta może się okazać świetnym pomysłem w momencie, kiedy na przykład dzieci wyjeżdżają na wakacje, a rodzice chcą skorzystać i zrelaksować się, nie myśląc o gotowaniu. Wtedy można zamówić catering na tydzień czy dwa.

Można również zamawiać mniejsze ilości posiłków – na przykład tylko dwa lub trzy dziennie, żeby mieć gotowe posiłki do pracy. Jest to doskonały pomysł – szczególnie, że często okazuje się, że nie mamy ochoty gotować dzień wcześniej i przychodzimy do pracy bez śniadania i bez lunchu. Trzeba więc coś zamówić i wybieramy opcję okolicznej restauracji – takie działanie zawsze doprowadzi do niepotrzebnego zmarnowania większej ilości pieniędzy, a posiłki będą niezbilansowane, powtarzalne i niekoniecznie smaczne.