Tim catering dietetyczny Toszek

Preferujemy nocne godziny dostaw 19-06

Toszek – catering dietetyczny. Póki co do Ciebie nie dowozimy, ale stale poszerzamy naszą strefę dostaw, więc śledź informację o nowych miejscach dostaw w naszych mediach społecznościowych.

Zobacz nasze diety i znajdź coś dla siebie:

Sprawdź czy do Ciebie dowozimy

Strefa dostaw - TIM Catering pudełkowy
4.7/5

Catering dietetyczny Toszek – czy warto?

Catering dietetyczny niesie ze sobą wiele korzyści. Dzięki niemu mamy więcej czasu, lepiej i regularniej się odżywiamy. Z jego pomocą możemy również osiągnąć nasze cele sylwetkowe. Większości osób catering dietetyczny kojarzy się z odchudzaniem i dlatego większość osób decyduje się na dietetyczne pudełka. Ile można schudnąć z dietą i jak to zrobić?

Catering dietetyczny Toszek – na czym polega?

Dieta pudełkowa to w zasadzie nic innego niż typowe jedzenie, ponieważ sam catering dietetyczny jest formą całodziennego żywienia, zbilansowanego zgodnie z potrzebami klienta i dostarczanego codziennie do domu klienta. Jest to całodzienna dieta, dzięki czemu nie trzeba nic więcej dodawać, jeśli jest odpowiednio zbilansowana. Mówimy oczywiście o dodaniu ewentualnych przekąsek, ale jest to kolejna kwestia płynów, które należy spożywać dziennie w ilości około 1,5-2 litrów, niezależnie od diety.

Wybór cateringu dietetycznego to przede wszystkim duża wygoda związana z tym, że jedzenie codziennie dostarczane jest pod drzwi klienta. W ten sposób klient zostaje niejako odciążony od konieczności planowania zakupów, gotowania i pakowania posiłków na cały dzień. Tylko dlatego, że nie musisz codziennie chodzić na zakupy, oszczędzasz już około 3 godzin tygodniowo! A jeśli dodamy do tego czas, który spędzaliśmy na gotowaniu – liczba ta dramatycznie wzrasta. Oszczędza się też dużo energii i sił witalnych — bo każdy wie, jak irytujące mogą być popołudniowe zakupy, stanie w korku, stanie w kolejkach ido tego jeszcze świadomość konieczności gotowania posiłku po zakupowych szaleństwach.

Co możesz osiągnąć dzięki cateringowi Toszek?

Fit catering ma ogromny zasięg. W rzeczywistości można w nim znaleźć dietę, która zaspokoi niemal wszystkie wymagania. Jeśli po prostu chcesz się zdrowo odżywiać i nie chcesz wykluczać ze swojej diety żadnej grupy produktów, to wybierz dietę zbilansowaną. Z drugiej strony, jeśli chcesz uniknąć mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, dieta wegańska jest właśnie dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli jesteś w grupie pośredniej — czyli nie jesz mięsa zwierząt rzeźnych, ale lubisz jeść ryby, jaja i produkty mleczne — wybierz dietę wegańską + ryba. Jednak charakter jadłospisu to nie wszystko, co oferuje tania dieta pudełkowa.

Diety pudełkowe Toszek — ile możesz schudnąć?

Zacznijmy od odpowiedzi na pytanie – czy catering dietetyczny w ogóle pomaga schudnąć. Zarówno tak, jak i nie. Ale zanim dojdziesz do wniosku, że catering nie jest dla Ciebie – przeczytaj ten akapit do końca. Kiedy jedzenie nie pomaga schudnąć? Jeśli dzienna zawartość kalorii w tym, co jesz, jest wyższa niż całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Taka sytuacja może wystąpić, gdy:

  • Jedzenie pudełkowe jest błędnie dobrane przez zbyt wysoką liczbę kalorii i przeceniasz swoje potrzeby — w efekcie spożywasz dziennie zbyt dużo kalorii w stosunku do swoich potrzeb oraz nawet jeśli nie jesz żadnych dietetycznych pokarmów — prawdopodobnie przytyjesz;
  • Liczba kalorii w diecie pudełkowej będzie prawidłowa, ale poza dziennym planem posiłków będziesz jeść (lub pić!) zbyt dużo kalorii, co doprowadzi do przybrania na wadze.

Catering pudełkowy może powodować, że człowiek schudnie, o ile dzienna kaloryczność diety jest dobrze dobrana i (z jedzeniem lub bez) nie przekracza Twojego dziennego zapotrzebowania. O tym, jak dobrać odpowiednią kaloryczność jadłospisu, piszemy nieco dalej w artykule. Ale wracając do pytania, ile można schudnąć dzięki cateringowi dietetycznemu. Cóż, jak w przypadku każdej zdrowej, zbilansowanej diety (nie głodówki) – średnia ilość kilogramów traconych miesięcznie na jedzeniu to 3-7. Ze względu na fakt, że tempo utraty wagi może się różnić w zależności od osoby, trudno jest oszacować dokładną liczbę kilogramów do stracenia w danym okresie. Mają na to wpływ następujące czynniki:

  • Płeć,
  • Zdrowie,
  • Poziom aktywności fizycznej,
  • Ile płynów pijesz
  • Stosowane leki, suplementy lub stymulanty,
  • Wiek,
  • Zawartość kalorii w Twojej diecie.

Jak dobrać odpowiednią dietę kaloryczną?

Istnieje kilka sposobów na dobranie odpowiedniej liczby kalorii do potrzeb organizmu. Są to na przykład kalkulatory zapotrzebowania online, za które nie trzeba nic płacić i które w prosty sposób wyliczają nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Mają jednak jedną istotną wadę — są mało dokładne, a poza tym ludzie mają tendencję do przeceniania swojej aktywności fizycznej, co zafałszowuje końcowy wynik podany przez kalkulator. Aby jak najdokładniej obliczyć CPM (całkowitą przemianę materii), możesz skonsultować się z dietetykiem. Ale konsultacja ze specjalistą odpowiada kosztowi prawie dwóch dni jedzenia. I to właśnie tutaj firma cateringowa wychodzi naprzeciw swoim klientom. Diety składające się na catering pudełkowy są układane, nadzorowane i bilansowane przez wykwalifikowanego dietetyka,

Aby skonsultować się z dietetykiem, wystarczy napisać wiadomość lub zadzwonić — a specjalista chętnie podpowie, jaka dieta i kalorie są odpowiednie. Przed określeniem, ile kalorii potrzebujesz, przeprowadzi krótką historię Twojego codziennego stylu życia, aktywności, stanu zdrowia i potrzeb. Jest to z pewnością najlepszy sposób, aby mieć pewność co do kaloryczności dostarczanej diety.

Tani catering dietetyczny pozwala schudnąć. I nie chodzi tylko o to, by dzięki jedzeniu zacząć regularnie i zdrowo się odżywiać. Oczywiście czynniki te mają również pośredni wpływ na proces odchudzania. Jednak najważniejsze są kalorie – jeśli odpowiednio je dobierzesz (samodzielnie lub po konsultacji z dietetykiem), już po miesiącu możesz zrzucić kilka kilogramów.


Inne miasta z tego samego województwa