Czy warto robić Cheat Day / Cheat meal?

16/11/2021

Na czym polega zdrowe odżywianie – czego unikać?

To jak wygląda nasze ciało czy też to jak się czujemy ma bezpośrednią zależność z tym co jemy na co dzień. Wiele osób nie wierzy w powiedzenie związane z tym, że jesteśmy tym co jemy, a ma ono bardzo dużo słuszności. Od tego co znajduje się na naszym talerzu zależy to czy cieszymy się dobrym samopoczuciem oraz czy nasze zdrowie nie jest zaburzone. Na szczęście w dzisiejszych czasach świadomość na temat poprawnych nawyków żywienia jest coraz większa. Częściej odchodzi się od produktów gotowych na rzecz tych tworzonych samodzielnie. W sklepach dostępnych jest coraz więcej naturalnych produktów, a na rynku spotkać można dietę zgodną z niemalże wszystkimi preferencjami. Mimo to nie każdy dba o zdrową miskę, co może wynikać głównie z ograniczonego czasu. Duża część społeczeństwa musi zmagać się z nadmiarem obowiązków zarówno tych związanych z pracą czy domem. W takich okolicznościach ciężko jest wygospodarować chwilę na to, aby wymyślić jadłospis szybki w przygotowaniu i jednocześnie zdrowy. Nie trzeba jednak rezygnować z efektów, ponieważ pomocny okaże się catering dietetyczny. Jest to pomysł, który pojawił się już dawno temu ale teraz jego popularność bardzo wzrosła. Wynika to przede wszystkim z chęci ograniczenia czasu spędzanego do tej pory w kuchni. Nic w tym dziwnego – można go przeznaczyć na ulubione zajęcia. Dieta pudełkowa daje bardzo dużo przestrzeni jeśli chodzi o smaki czy upodobania. Nie ogranicza się wyłącznie do eliminacji, a osoby z niej korzystające mogą sobie pozwolić na cheat meal na redukcji. Jest to także potwierdzeniem tego, że dieta wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie posiadać w sobie ulubione dania bądź niepowtarzalne zamienniki. W przypadku gotowych diet o ich skład dbają osoby mające w tym temacie ogromne doświadczenie – dietetycy oraz kucharze. Klienci natomiast mogą cieszyć się końcowym efektem i znaczną oszczędnością czasu. Jeśli natomiast chodzi o to co możemy zrobić samodzielnie w kwestiach odżywiania to bez wątpienia zadbać o regularny tryb jedzenia. Niektórych może to dziwić, ponieważ jaki to może mieć wpływ na funkcjonowanie organizmu? Otóż duży jeśli chodzi o kwestię posiadanej energii. Z kalorii czerpiemy energię do działania, dlatego też niepolecane są zbyt duże odstępy między daniami czy też bardzo duże posiłki.

Sposób na to jak schudnąć jedząc to co się lubi

Wiele osób dąży do tego, aby poprawić swoją sylwetkę. Najczęstszym problemem pojawiającym się jeśli chodzi o kompleksy jest nadmiar tkanki tłuszczowej. Na rynku dostępnych jest wiele metod na to jak się jej pozbyć ale niestety większość z nich jest nieskuteczna bądź niebezpieczna. Sprawdzonym i jedynym rozwiązaniem w takich okolicznościach jest przejście na dietę redukcyjną. Jak sama nazwa mówi konieczne jest zredukowanie ilości spożywanych kalorii, przy czym należy pamiętać, że zawsze jest to kwestia indywidualna. Każdy ma odmienne zapotrzebowanie kaloryczne, a to właśnie pod tym względem określa się kalorykę diety. Osoby mające obawy, że nie dadzą rady z takim rozwiązaniem z pewnością ucieszy fakt, że cheat day na diecie jest możliwy, a cały jadłospis może składać się z ulubionych dań. Wcale nie trzeba podchodzić do kwestii odżywiania w sposób restrykcyjny. Umiar jest wskazany ale cheat day na redukcji także nie jest niczym złym, a często okazuje się pomocny. Chcąc rozpocząć zmiany konieczne jest obliczenie zapotrzebowania na kalorie. Jeśli już mamy gotową wartość w pierwszym okresie należy odjąć od tego około 100 do 200 kalorii, aby zmiany nie były zbyt drastyczne. Tyle wystarczy, aby zacząć zauważać zmiany zarówno jeśli chodzi o wagę jak również wygląd. Co ważne nie powinno się doprowadzać do wyrzutów sumienia wywołanych cheat day na diecie. Niektórzy po weekendowej rozpuście katują się potem dużą ilością treningów co nie jest korzystne dla zdrowia zarówno fizycznego jak również psychicznego. Cheat meal na redukcji dla każdego może wyglądać inaczej. Jedni zdecydują się na ulubionego burgera, inni natomiast skorzystają z wolności i spotkają się ze znajomymi na świętowanie. Jest to kwestia indywidualna, a cheat day na redukcji może występować dowolną ilość razy pod warunkiem, że ma się w tym umiar. Należy pamiętać o tym, że cheat day na diecie redukcyjnej w pierwszych tygodniach nie jest zbyt mile widziany, ponieważ zachodzą wówczas zmiany w najszybszym tempie. Cheat meal warto dodawać do swojego obliczenia kalorii w ciągu dni, aby określić wyniki długofalowo. Oszukany posiłek to przyjemność powodująca, że zyskuje się większą motywację do działania, dlatego warto mieć go w swoim menu.

Czemu ludzie chcą przytyć i jak to zrobić rozsądnie?

Wiele osób może uważać za dziwne to, że niektórych celem sylwetkowym jest przytycie. Jest to natomiast tak samo ciężka kwestia jak chudnięcie. Nie każdy ma predyspozycje do tego, aby tyć, co może powodować frustrację szczególnie u mężczyzn, którym zależy na masie mięśniowej. Na szczęście wszystko da się rozwiązać za pomocą dobrze ułożonej diety. W tym przypadku najistotniejsze jest to, aby wyjść ponad zapotrzebowanie kaloryczne. Wskazany jest zatem cheat day na masie, ponieważ takie posiłki są znacznie bardziej kaloryczne. Niepolecane jest natomiast zbyt częste korzystanie z żywności przetworzonej, bo są to puste kalorie w żaden sposób nie przekładające się na wartości odżywcze. Cheat meal na masie jest tak samo istotny jak w przypadku diet redukcyjnych. Każdy czasem potrzebuje odpocząć od czystej michy, aby wrócić do niej ze zdwojoną siłą. Jest to całkowicie zdrowe i naturalne, ponieważ sama dieta nie powinna składać się z wyrzeczeń, bo wówczas bardzo szybko straci się do niej zapał i oddali się od upragnionych celów. Dieta cheat day to kwestia indywidualna i w tym temacie istnieje pełna dowolność. Jeśli natomiast chodzi o samą masę to najbardziej pożądanym składnikiem jest białko. Wynika to z faktu, że jest to podstawowy budulec mięśni, dlatego sportowcy tak bardzo dbają o to, aby było go dużo. Obecnie sprawa jest bardzo prosta, ponieważ niemalże wszystkie produkty posiadają opis składu z podziałem także na makroelementy. Łącząc dobrze zbilansowaną dietę z ćwiczeniami ma się szansę osiągnąć perfekcyjną sylwetkę, czemu będzie towarzyszyć także ogrom energii i dobrego humoru. Nie należy pomijać również korzystnego wpływu na zdrowie.

Dieta plus aktywność fizyczna – najlepsze połączenie dla zdrowia i sylwetki

Dieta oraz zdrowe nawyki to jednak nie jedyny sposób na to, aby posiadać ciało jak marzenie. Najlepsze efekty można uzyskać jeśli podczas codziennego funkcjonowania znajdzie się także czas na aktywność fizyczna. Ma ona bardzo dużo wspólnego z tym czy jesteśmy pełni energii oraz czy nie dopada nas zmęczenie. Sport pobudza nas do działania także gdy aktualnie nie ćwiczymy. Niestety spora część osób rezygnuje z tego z racji ograniczonego czasu. Nie jest to jednak dobra wymówka, ponieważ czasem wystarczy zamienić podróż tramwajem na aktywny spacer, aby zauważyć drobne zmiany. Wraz z wprowadzaniem tych zamienników szybko wzrośnie apetyt także na inne formy sportu, których jest bardzo dużo. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie, dzięki czemu będzie mógł zrelaksować się i przy tym zyskać także inne efekty. Chcąc zwiększać aktywność fizyczną w swoim życiu warto się do tego przygotować. Niektóre ćwiczenia wymagają bowiem odpowiedniej techniki, aby nie narazić się na kontuzję czy nadwyrężenia. Dobrą metodą jest korzystanie z wiedzy doświadczonych osób bądź odwiedzenie siłowni, na której do dyspozycji są trenerzy. Dieta oraz sport spowodują, że będziemy tryskać radością oraz mieć znacznie więcej motywacji, a efekty będą pojawiać się z każdym kolejnym miesiącem jeśli zadba się o regularność